1900

Виникнення майбутнього кооперативного підприємства: вдова Марія Кіселова вкладає в Статутний фонд компанії свій млин, і в результаті виникають підприємство з обмеженою відповідальністю під назвою "Obilní skladiště" ( "Зерновий склад"), красиво оформлена вальцьові млини і пекарня "В Дражиц над Йізероу".

1910-1917

За рекомендацією професора Празький технічного університету інженера Карла Новака нове керівництво фірми на чолі з Вацлавом Чанчіком прийняло рішення зайнятися дуже перспективною галуззю - виробництвом обладнання для електромереж. У 1910 році була побудована гідроелектростанція з двома турбінами потужністю 300 к.с. У 1917 році Дражіцкая електростанція забезпечує електроенергією вже 68 населених пунктів із загальною кількістю 8111 споживачів.

1926-1939

Підприємство вступає в пору свого розквіту в другій половині 20-х років. У фірмі в той час працювало 220 чоловік. Їй належала 8 ГЕС на річці Йізере, одна ТЕЦ, два млини і розподільна електромережу, що забезпечувала електроенергією 383 населених пункти з 24 080 споживачами. Сумарний обсяг продажів в 1930 році склав три чверті мільярда крон, що на ті часи складало значну суму.

1948

Після вимушеного продажу розподільної мережі і подальшої націоналізації значної частини власності кооперативного підприємства, воно було переорієнтовано на виробництво виробів широкого вжитку та надання послуг населенню. В основному це були послуги і товари для дому та спорту.

1956

Однією з виробничих програм став випуск водонагрівачів за індивідуальними замовленнями. Керував цією програмою колишній приватний підприємець пан Кржовак.

1972-1989

У 1972 році була закінчена розробка комбінованого водонагрівача, і виріб було запущено в серійне виробництво. В кінці 80-х років Кооперативний комбінат Дражице випускав близько 13 000 водонагрівачів в рік. Близько 50 осіб працювали на виробництві цієї продукції.

1989-1992

Після зміни, що відбулися в 1989 році Кооперативне підприємство розділилося на ряд незалежних компаній. Однією з таких фірм і є приватне підприємство "Кооперативні заводи Дражице - машинобудівний завод с.р.о." (Družstevní závody Dražice-strojírna, s.r.o.), яке зайнялося виробництвом водонагрівачів.

1992-2003

Настав період інтенсивного розвитку виробництва водонагрівачів. Значно розширився асортимент виробів, була проведена модернізація виробництва, впроваджуються нові технології, постійно нарощується обсяг продукції, що випускається. Головний етап модернізації виробництва припав на кінець 1997 року. У цей час відбувся пуск нової ЕМАЛІРОВОЧНИЙ лінії. Фірма стала Найбільшим постачальником водонагрівачів в чеській Республіці та з 1994 року приступила до інтенсивного розвитку експорту своїх виробів. В даний час ми експортуємо нашу продукцію в 16 країн Європи. На 2003 рік у фірмі нараховувалося 190 працівників, і загальний обсяг випущених водонагрівачів перевищило 95 тисяч.

2004-2005

У 2004 був побудований новий цех з перспективою подальшої установки печі для випалення емалі. Піч була введена в лад влітку 2005 року. Таким чином, зросли виробничі потужності ЕМАЛІРОВОЧНИЙ цеху, і підвищилася якість процесу Емалювання. Також в 2005 р був розширений асортимент продукції, що випускається в виробництво акумулюючої баків, а в кінці року були створені нові моделі водонагрівачів прямокутного перетину D-LUX. У попередніх році було випущено 115 000 водонагрівачів; на підприємстві працювало 210 чоловік. І в подальшому ми плануємо збільшувати виробничі потужності, розширювати і оновлювати асортимент продукції, що випускається.

2006

У році 2006 дійшло до перекладу 100% частки суспільства Dražice-strojírna s.r.o. на шведську фірму NIBE Industrier AB, яка стала Єдиним владільцем фірми DZ Dražice.

2007-2009

Рік 2007 під час літа дійшло до впровадження двох нових монтажних ліній і в результаре чого потужність заводу збільшилася на 150 000 шт. Фірма DZ Dražice почала пропонувати опалювальні насоси марки NIBE.

Унікальність наших технологій

Одним з головних достоїнств наших водонагрівачів, крім найсучасніших технологій, найкращих матеріалів і жорсткий контролю якості та виробничим процесом, є унікальна система паливних елементів.

Наш нагрівальний елемент - Це не занурений у воду ТЕН, а суха керамічна трубка, розміщена в сталевій гільзі. Оскільки гільза зроблена з того ж матеріалу, що і резервуар водонагрівача (сталі), то не виникає гальванічна реакція. Інші виробники, в основному, використовують занурені в воду нагрівальні елементи з інших матеріалів, напр. Меду, нержавстали, що рано чи пізно призводить до корозії металу.

Система керамічних нагрівальних елементів має виключно високою стійкістю проти агресивної водного середовища (напр. Жорстка вода) і значно продовжує термін служби резервуара в будь-яких умовах.

Сервісні люки дозволяють проводить роботи всередині резервуар