Для надійної та довготривалої роботи водонагрівального бойлера необхідно виконувати профілактичні роботи. Найважливішими є очищення нагрівальних елементів від мінеральних речовин. Бойлер, який тривалий час не чистився, має більший цикл циклу нагрівання води, відповідно це зайві витрати на електроенергію. Як наслідок, нагрівальний елемент вийде з ладу. Цього можна уникнути, зробивши своєчасно профілактику бойлера.

Інструменти

Основними інструментами є ключі, необхідні для зняття пластини з ТЕНом, а також шланг для подачі та відбору води. Зазвичай розміри ключів знаходяться в діапазоні 14-22, але бувають і винятки. Тому рекомендується мати універсальні ключі. Знадобиться також викрутка для зняття захисної кришки та дроту з мережі.

Підготовка бойлера

Перш ніж приступити до чищення бойлера, необхідно вимкнути його з мережі. Це можна зробити передчасно, щоб дати охолонути воді, а можна просто злити гарячу воду. Потім перекривається кран подачі холодної води. Знімаємо захисну кришку, яка закриває термостат і підключені до нього дроти. Провід можна зняти з термостата, а можна (якщо це зручно) зняти із самим термостатом. Для цього потрібно потягнути термостат донизу і його пази вийдуть із зачеплення з ТЕНом. Провід заземлення приєднаний безпосередньо до основи, тому його потрібно знімати обов'язково.

Чищення бойлера

Коли електрична частина бойлера від'єднана, можна приступати до його розбирання та чищення. Для цього з нього зливається вода. Щоб злити воду потрібно від'єднати шланг, що підводить, і направити його в ємність або раковину. Якщо вода не пішла, доведеться відкрутити і другий шланг, щоб у бойлер надходило повітря та видавлював воду.

Вода злита, можна приступати до зняття пластини, яка зазвичай кріпиться болтами до дна бойлера. У різних бойлерів бувають різні способи кріплення цієї пластини, тому важливо зрозуміти сам принцип кріплення. Пластина може прикипіти до днища. У такому разі її необхідно підчепити викруткою. Заздалегідь має бути підставлена ​​ємність під бойлер, тому що з нього почне сипатися сміття. Дістаємо ТЕН, очищаємо його від накипу та мінералів, промиваємо бойлер усередині. Очищати ТЕН потрібно акуратно, щоб не зашкодити його цілісності. Якщо ж ТЕН буде пошкоджений, він почне пропускати електричний струм у бойлер, а це є небезпечним для життя. Тоді краще його не експлуатувати, а одразу замінити. При необхідності замінюємо також магнітний анод, який розташований поруч з нагрівальним елементом.

Складання бойлера

Складання бойлера відбувається у зворотному порядку. Болти закручуються по діагоналях, для кращого та рівномірного підтиску пластини. Тут головне їх не перетягнути, щоб не зірвалося різьблення. Прикручуються на місце шланги. Після цього відкривається кран подачі холодної води. Бойлер буде наповнений водою тоді, коли із змішувача потече вода щільним струменем. До цього з нього виходитиме лише повітря. Якщо вода каламутна, треба зливати її доти, доки не побіжить чиста.

Потім до ТЕНу приєднується терморегулятор. Коли він і підходящі до нього дроти підключені, прикручується захисна кришка. Бойлер готовий до експлуатації, можна включати до мережі. При включенні до мережі повинна загорітися контрольна лампочка. Якщо вона не спалахнула, потрібно покрутити терморегулятор, можливо, він стоїть на мінімумі. З його допомогою виставляємо орієнтовну температуру гарячої води.

Таку профілактику бойлера потрібно проводити в середньому щорічно, але це вже залежить від ступеня забрудненості вашої води.