Магнієві або титанові аноди захищають водонагрівачі від корозії. Анод виготовляється у вигляді товстого стрижня та встановлюється біля нагрівального елемента. Окислення емалі блокується силою протилежного струму. Велика кількість електронів на зруйнованій ділянці зміщує різницю потенціалів між анодом та стінками бака.

Щоб запобігти потраплянню струму на нагрівальний елемент та теплообмінник бака, до анодів підключаються ізолятори. Завдяки їм накип усередині бака не кам'яніє, а тому усувається з поверхні з невеликими витратами часу та сил.

Як забезпечується захист від корозії?

Способи захисту нагрівача від виникнення іржі:

Магнієвий анод.

Анод з'єднується із металевим внутрішнім баком. Вихідний струм виникає через руйнування більш активного матеріалу і запобігає корозії. Захисний анод виготовлений із магнію, потрібно щорічно перевіряти його придатність, оскільки через неякісну воду скорочується термін експлуатації анода. Після першого огляду можна скоригувати частоту перевірок та проводити їх лише за потребою.

Сталь і магній добре взаємодіють із водою, але активність магнію вище, ніж активність заліза. Його атоми легше перетворюються на іони, а це знижує появу корозії.

Титановий анод.

Захисний струм виробляє зовнішнє джерело напруги, яке керується за допомогою електронного регулятора. Титановий стрижень виконує роль вимірювального електрода. Не можна відключати електричну напругу від анода, навіть якщо заповнений водою нагрівач не виконує своєї функції. У якийсь час пристрій ненадовго відключається від електричної мережі, а потім отриману при вимірюванні різницю прилади порівнюють з необхідним потенціалом. Сила струму стабілізується на заданій величині.

Титановий стрижень не потрібно змінювати під час експлуатації водонагрівача, тому що він не видає неприємного запаху і не розкладається.

Коли варто міняти анод у водонагрівачі?

У першу чергу - дотримуючись регламенту встановленого виробником. Але так само і при виникненні інших ознак.

Ось кілька вірних ознак:

  • Бойлер часто вимикається;
  • чути шипіння під час роботи;
  • вода довго гріється або взагалі залишається холодною (коли спіраль покрита нальотом, на нагрівання потрібно більше часу та електрики).

Старий магнієвий анод витягується з водонагрівача і замінюється новим. Але потрібно враховувати модифікації виробника та купувати лише оригінальні комплектуючі. Іноді анод, покритий накипом, очищають і використовують далі. Магнієві аноди дешевші, тому виробники найчастіше застосовують їх у водонагрівачах.

Активний титановий анод отримує енергію з електричної мережі. Головна перевага цієї деталі – її не потрібно міняти взагалі. Система споживає 4 Вт електрики - в 3 рази менше, ніж енергозберігаюча лампочка. Титановий анод однозначно потрібно використовувати у водонагрівальні прилади об'ємом від 200 літрів. Вартість такого анода набагато вища, ніж магнієвого аналога, але термін служби дорівнює періоду експлуатації водонагрівального бака. А це щонайменше 8-10 років.