Бойлери є популярним видом обладнання, яке застосовується як основне або резервне джерело гарячого водопостачання у квартирах та будинках, спорткомплексах, готелях та готелях, заміських базах відпочинку, виробничих та інших об'єктах.

При експлуатації бойлера може бути виявлено проблему у вигляді неприємного запаху. Чим точніше буде встановлена ​​причина, тим простіше буде позбутися проблеми.

Анод

Майже в кожній з представлених на ринку моделей бойлерів є магнієвий анод. Його основним призначенням є захист від корозії внутрішньої поверхні резервуар, зварних швів та інших елементів, що контактують із водою. З часом анод піддається зносу і має бути своєчасно замінений новий. Несвоєчасна заміна призводить до того, що резервуар починає покриватися іржею, з'являється неприємний стійкий запах. У цьому випадку для усунення проблеми потрібно виконати процедуру промивання та замінити анод на новий.

Запах сірководню

Однією з найпоширеніших проблем із бойлерами є поява запаху сірководню. Особливо це відбувається коли обладнання використовується як додаткове до системи центрального гарячого водопостачання. Рідкісне використання резервуару і застій води призводять до того, що в ньому з'являються і починають активно розмножуватися мікроорганізми. Деякі є дуже живучими і можуть спокійно витримувати температуру до +60 °C. Тому необхідно періодично прогрівати бойлер, виставивши температуру на максимум. Якщо ж це не допоможе, то на допомогу прийдуть хімічні склади, від звичайної білизни до спеціалізованих, які можна замовити через інтернет-магазин.

Як позбутися бактерій та неприємного запаху

Підготуйте білизну з розрахунку 200 мл кожні 10 л обсягу бойлера. Після цього слідуйте наступній покроковій інструкції:

  • перекрити подачу холодної води;
  • повністю злити всю воду із резервуару;
  • від'єднати шланг у місці з'єднання з водопроводом (попередньо переконавшись, що вентиль на вході закритий);
  • підготовлений склад залити через шланг подачі;
  • підключити шланг до напірного трубопроводу;
  • заповнити резервуар;
  • виставити на термостаті максимально можливу температуру;
  • дочекатися нагріву води;
  • злити її.

Якщо ж бойлер не промивався тривалий час (процедуру рекомендується робити двічі на рік), то знадобиться повне промивання, з видаленням накипу, бруду та мулу.

Вода, її склад та характеристики

Хімічний склад води також може бути однією з можливих причин появи неприємного запаху з бойлера. Так, наприклад, якщо у воді міститься велика кількість сульфатом, то вони будуть вступати в реакцію з магнієвим анодом, в результаті якої виділятиметься сірководень. Від'єднайте анод і викрутіть із бойлера ТЕН, після чого відкрийте воду. Якщо характерний запах тухлих яєць зник, причина ідентифікована. Користуватися бойлером без анода не рекомендується, оскільки розпочнуться процеси корозії. Рішенням буде заміна магнієвого анода на титановий або виготовлений з алюмінію або цинку. Ці матеріали не вступають у хімічну реакцію з сульфатами та виділення сірководень не буде.

Труби як джерело неприємного запаху

Причина може бути не в бойлері, а у водопровідних тубах. З часом експлуатації на їхніх внутрішніх стінах накопичуються відкладення, накопичуються та розмножуються мікроорганізми, які можуть бути причиною неприємного запаху від води. Особливо часто ця проблема зустрічається у приватних будинках із водопостачанням від колодязя або свердловини. Визначити проблему можна досить просто. Візьміть пластикову пляшку або банку, наберіть у неї воду з водопроводу до бойлера, щільно закупоріть і дайте постояти кілька годин. Якщо після цього з'явиться неприємний запах, проблема не в бойлері, а в самих трубах. Необхідно буде виконати повне очищення та промивання системи. Найкраще звернутися до спеціальної служби, яка виконує промивання труб спеціальними установками високого тиску, які гарантовано вжалять наліт та відкладення зі стінок.

Джерело води

У ряді регіонів підземні води містять досить велику кількість сірководню. Тому при облаштуванні свердловини у приватному будинку необхідно проводити аналіз води, що дозволить переконатися у її безпеці та перевірити органолептичні властивості. У більшості випадків рекомендується встановлювати систему фільтрів, які допоможуть позбавитися домішок і запаху.

Рекомендації спеціалістів

Щоб бойлер служив довго, а вода була без неприємного запаху, експерти рекомендують:

  • встановити температуру підігріву щонайменше +55 °С;
  • навіть якщо бойлер не використовується, періодично вмикати його, нагрівати і зливати воду;
  • у разі неприємного запаху знаходити причину, а чи не боротися зі слідством;
  • не рідше одного разу на рік виконувати промивання самостійно, або звернувшись до сервісного центру;
  • використовуйте якісні фільтри, в ідеалі зворотного осмосу;
  • у приватних будинках, при заборі води із свердловин та колодязів, здавайте її проби на аналіз до лабораторії.